пятница, 8 июня 2018 г.

50 посилань для підготовки до ЗНО

Де можна почитати новини про ЗНО?  Інформацію про університети? Де підготуватись чи потестувати себе? Ми підібрали для вас 50 корисних посилань, посортованих за тематикою. Забирайте собі та користуйтесь!
1. http://testportal.gov.ua — офіційний сайт УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти)
2. https://testportal.com.ua/regions/ — розділ сайту з регіональними центрами УЦОЯО, де можна знайти контакти найближчого центру.
3. https://info2016.testportal.com.ua/ — індивідуальна сторінка кожного учасника ЗНО від його реєстрації до отримання балів та сертифіката (у цьому році адреса має змінитись на info2017 відповідно)
4. http://mon.gov.ua/ — офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.
5. http://www.vstup.info/ — всі університети і спеціальності. Поки що варто використовувати ресурс, щоб придивитись до цікавих спеціальностей і визначити, на який прохідний бал треба працювати. Плюс подивитись статистику за минулі роки
6. http://abit-poisk.org.ua — пошук абітурієнтів за прізвищем, балами, спеціальностями.
7. http://osvita.ua — сайт присвячений новинам про освіту.
8. http://osvita.ua/test/— розділ Освіта.ЮА, присвячений новинам про ЗНО
9. http://www.osvita.org.ua/— великий інформаційний портал.
10. http://www.education.ua/ua/— великий каталог ВНЗ, коледжів, курсів та репетиторів.
11. http://zno.ua/—курси, новини, події для абітурієнтів та їх батьків, безкоштовні файли та тести.
12. http://www.parta.com.ua/ukr/— великий інформаційний сайт про ВНЗ, ЗНО, курси.
13. http://vneshkoly.com.ua/— інформаційний портал про ЗНО, вступну кампанію, ВНЗ та школи.
14. http://mycareer.org.ua/— державний сайт про профорієнтацію з новинами та вакансіями.
15.  http://www.education.ua/ua/professions/— каталог професій.
16.  https://www.work.ua/ua/articles/— статті про різні професії, стажування, пошук роботи.
17. http://prof.osvita.org.ua/uk/index.html— розділ інформаційного порталу, присвячений профорієнтації, опису професій, новинам.
18. http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/testing/index...— велика кількість психологічних та профорієнтаційних тестів.
19. http://prevolio.com/tests.aspx— декілька профорієнтаційних тестів за науковими методиками.
 
20. http://osvita.ua/vnz/— розділ Освіта.ЮА, присвячений ВНЗ, вступу та рейтингам.
21. http://www.education.ua/ua/universities/— каталог ВНЗ.
22. http://www.parta.com.ua/ukr/university/— каталог ВНЗ за напрямами.
23. http://www.euroosvita.net/— великий портал про ВНЗ, Болонський процес та рейтинги.
24. https://abiturients.info/uk— каталог ВНЗ, підбір ВНЗ, календар абітурієнта.
25. http://zno-ua.net- сайт з онлайн-тестами минулих років ЗНО.
26.  http://zno.yandex.ua- Яндекс ЗНО, онлайн-тести минулих років.
27.  http://zno.osvita.ua/ukrainian/— пробні та реальні ЗНО, посортовані за роками.
28. http://ukrainetest.com.ua/— онлайн-тести з різних предметів.
29. https://www.phoenicis.com.ua- сайт, де є інформація з різних предметів. На сайті є мтеріали для підготовки, підручники та тести.
30. http://200baliv.org.ua- авторський блог про ЗНО з української мови та літератури. Сайт містить статті-уроки з різних тем, поради щодо ефективної підготовки та корисні матеріали. Також авторка блогу проводить он-лайн тренінги та вебінари до ЗНО.
31. http://zno.if.ua- ще один сайт, присвячений темі ЗНО з української мови та літератури.
32. http://pravopys.net— Електронний варіант книги «Український правопис»
33. http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/— великий онлайн-словник. Розроблений професорами українських університетів і, на сьогоднішній день, найбільший з існуючих словників української мови. Містить словоформи, значення, відмінювання, синонімію та фразеологізми.
34. http://sum.in.ua/— академічний тлумачний словник української мови.
35. http://www.linguistika.com.ua/— багато корисних статей з літератури та мови, розбори творів, конспекти уроків, статті. Є бібліотека
36. http://testmath.com.ua/Default.aspx— сайт для вивчення математики, розбитий за темами.
37. http://ua.onlinemschool.com/— велика кількість завдань та корисних таблиць.
38.  http://math24.biz/— вирішення математичних завдань. Сайт російською
39.  http://radio.obozrevatel.com/ua/books/istoriya-ukrani..— аудіокнига з історії України. Розбита на частини
40. http://www.litopys.com.ua/— красива онлайн-енциклопедія з історії України.
41. http://i100rik.com.ua/— багато матеріалів з історії, конспекти, тести.
42. http://prometheus.org.ua/— безкоштовні онлайн-курси. Є професійні та психологічні напрями, є курси ЗНО.
43.  http://zno.ua/online—онлайн-курси ЗНО з викладачами, завданнями, відеолекціями та онлайн-платформою.
44. https://www.khanacademy.org/— велика база безкоштовних онлайн-курсів з різних областей знань: психологія, історія, ІТ, менеджмент тощо. Усі курси англійською
45. http://izno.info/— онлайн-школа з історії України.
46. https://www.youtube.com/misterduncanchina— канал на Ютубі, де багато різноманітних відеоуроків. Викладач у веселій формі розповідає основні правила та питання, що виникають при вивченні англійської.
47. http://online.vum.org.ua/— Відкритий університет Майдану. Велика кількість курсів та різноманітних подій.
48. https://www.duolingo.com/— велика інтерактивна платформа для вивчення мов. Буде корисна особливо тим, хто здає ЗНО не з англійської, а з французької, німецької чи іншої іноземної мови.
49. https://www.lektorium.tv— велика російська платформа для вивчення курсів з різних областей знань
50. http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/— курси англійської від BBC

Успіхів у підготовці!

Як проведуть шкільний іспит з іноземної мови у 2018 році




Міністерством освіти надані роз'яснення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/18 навчальному році. Відповідний лист підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.

У відомстві зазначають, що державна підсумкова атестація з англійської, німецької, іспанської або французької мов буде проводитись як предмет за вибором.
Для проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО у предметному тесті використовуються завдання двох рівнів складності: стандарту та профільного.
Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, мають у процесі реєстрації для участі в ЗНО зазначати рівень складності завдань «стандарту» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання частини завдань тесту, яка відповідає рівню стандарту або академічному).
Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні - мають зазначати рівень складності завдань «профільний» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання завдань усього тесту).
Учням, які у 2017, 2018 роках (по 01 червня 2018 pоку з англійської мови, по 29 травня 2018 року - з іспанської, німецької, французької мов) отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту Deutches Sprachdiplom (DSD), Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD), Goethe-Zertifikat В1, Goethe- Zertifikat B2 - німецька мова; DELF/DALF - французька мова; IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE – англійська мова; D.E.L.E. - іспанська мова) рівня В1 або вище - y paзi вивчення відповідної мови на рівні стандарту або академічному рівні, рівня В2 або вище - у разі вивчення відповідної мови на рівні стандарту або академічному рівні, рівня В2 або вище – у разі вивчення відповідної мови на профільному рівні, результати зазначених іспитів (за бажанням випускника) зараховуються як результати ДПА і у додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови 12 балів.
Учням, які отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту після реєстрації для проходження ДПА з іноземної мови у формі ЗНО (у період з 19 березня по 01 квітня 2018 p.) i до 02 квітня 2018 р. не здійснили перереєстрацію, виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови за результатами ЗНО.
Учням, які отримають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту рівня B-1 , В-2 (і вище) у період з 03 квітня до 01 червня 2018 року з англійської мови (до 29 травня - з іспанської, німецької, французької мов) і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток до атестата про повну загальну середню освіту (за зверненням випускника) виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови 12 балів.
Як відомо, Українським центром оцінювання якості освіти внесено суттєві зміни до змісту тестових робіт ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов. У 2018 році всі тести з іноземної мови міститимуть нову частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)».