вторник, 26 января 2016 г.

До уваги вчителів англійської мови Львівщини

До уваги вчителів англійської мови ЛьвівщиниСтартує Програма «Вчителі англійської мови - агенти змін», розроблена спільними зусил-лями Британської Ради та громадської ініціативи GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking»

Мета. Програма спрямована на:

покращення якості викладання англійської мови в Україні;
підготовку тренерів з англійської мови, які будуть надавати методичну допомогу вчителям англійської мови у районних центрах області.
Місце проведення. Перший етап проекту реалізується в обласних центрах Львівської, Волинської, Чернівецької, Черкаської, Вінницької, Дніпропетровської, Херсонської областей та м. Києві. З 7 областей - учасників проекту буде відібрано по 1 вчителю з кожного району області. У Києві буде відібрано по 1 вчителю з кожного району міста. Загалом буде підготовлено до 170 тренерів з англійської мови.

Другий етап передбачає покриття всіх регіонів України.

Дати проведення: 1-й тренінг відбудеться з 21 лютого по 26 лютого 2016 р. (включно), метою якого є вдосконалення професійної майстерності вчителів англійської мови.

Під час тренінгу будуть визначені найкращі кандидати для участі в тренінгу для тренерів, що відбудеться в серпні 2016 року.

Щоб подати заявку на участь у програмі потрібно заповнити аплікаційну форму. https://docs.google.com/forms/d/1Ze1tUIR3ClhFI1c0atEfbWjuoVEKhLMyE2iCSAWdsho/viewform?c=0&w=1

Вимоги до кандидатів

педагогічний стаж не менше 5 років у середній школі;
підтвердження професійного розвитку за останні 2 роки (участь у конференціях, круглих столах, он-лайн курсах, зимових школах, творчих майстернях і т.н.;
бажання та вміння проводити семінари, спостерігати за уроками з метою надання методичної допомоги вчителям англійської мови в районних центрах області. Відібрані вчителі повинні будуть провести тренінги для щонайменше 20-ти вчителів у своєму районі.
Строки реалізації Програми: листопад 2015 – грудень 2016 року
Плата за участь у конкурсі і Програмі: відсутня

Всі витрати на проведення тренінгів відшкодовуються партнерами Програми.

Після успішного проходження тренінгу передбачена фінансова підтримка у розмірі 2000 грн/місяць з вересня по грудень 2016, яку забезпечує вчителям благодійний Фонд Петра Порошенка, за роботу в якості тренера щодо надання методичної допомоги вчителям англійської мови.

Останній день подачі заявок - 15 грудня 2015 року.

Успішні кандидати отримають лист-підтвердження між 15 та 22 січня 2016 року.

7 помилок щодо вивчення іноземної мови

У світі налічується більше 6000 тисяч мов. Деякі з них більш важливі, не краще або є більш розвинутими ніж інші мови, а саме більш важливі. Чому? Тому що на них говорить більша кількість людей. Це не означає, що фінська мова не важлива фінам або турецька туркам. Просто ці мови не так важливі для решти світу.
З іншого боку, китайською мовою говорить більше мільярда людей. До того ж, 60% японських, корейських і в’єтнамських слів походить від китайського. Знання китайського допоможе вам у вивченні цих мов. Китайська економіка швидко розвивається, тому знання китайської може дуже стати в нагоді.Іспанська, італійська, португальська та французька належать до однієї групи мов і походять від латини. Вивчивши одну з них, ви легко вивчити інші. Знання іспанської відкриває двері до культури, історії, музиці і діловим відносинам з 800 мільйонами людей в 60 країнах.
Про користь вивчення англійської можна й не говорити – зараз це одна з найпоширеніших мов світу, на якій говорить вся Європа, Америка, Австралія, частина східних країн. Більшість фільмів і пісень, індустрія розваги народжується в США саме англійською мовою. До того ж, англійська стала мовою інтернету. Всі компанії якщо і запускають сайт локальною мовою, згодом додають англомовний інтерфейс. Уявіть, який величезний світ відкриється для вас, якщо ви будете знати англійську?
Багато людей хочуть вивчити мову, але стикаються з тим, що у них нічого не виходить. Найчастіше це відбувається від того, що вони вірять в такі переконання, які заважають вчити іноземну мову.
1. Вчити іноземну мову складно
Вчити мову складно, тільки якщо ви цього не хочете. Вивчення мови займає певний час, але це не складно. Вам здебільшого потрібно тільки слухати і читати. Незабаром ви починаєте відчувати задоволення від розуміння іншої мови. Найчастіше в школах і на курсах викладачі намагаються змусити учня говорити, коли він ще нічого не знає. Саме це робить вивчення мовою таким складним.
2. Потрібно мати схильність до мов
Ні, не потрібно. Всі хто хоче вивчити мову – зможе. У Швеції та Голландії більшість людей говорять більш ніж на одній мові. Не можуть же вони бути все такими обдарованими. Важлива не схильність до мови, а ставлення до її вивчення.
3. Потрібно жити в країні мови, що вивчається
Подивіться на іноземців, які приїжджають жити в нашу країну – чи всі вони говорять досконалою українською або російською мовою? Добре, якщо чверть. Тим не менш, зустріти людину, що володіє англійською бездоганно досить легко. Зараз, коли у вашому розпорядженні є Інтернет, дуже легко і читати і слухати англійську в оригіналі. То де ви живете – зовсім не перешкода.
4. Тільки діти можуть досконало вивчити іноземну мову
Недавні дослідження мозку показали, що він залишається гнучким до самої старості. Візьмемо людей, які втрачають зір. Вони легко вивчають мову Брайля. У дорослих більше словниковий запас, їм простіше зрозуміти складні граматичні явища, тому вони здатні вивчити іноземну мову набагато краще і швидше, ніж діти. Єдине, що потрібно дорослим, так це дитяча зацікавленість і відсутність страху бути осміяним.
5. Щоб вивчити мову, потрібна сувора атмосфера класної кімнати
Це найголовніша проблема. Класна кімната – економічний спосіб навчання і можливість познайомитися з новими людьми. Цей спосіб навчання вважається традиційним і шанованим. Шкода тільки, що це саме невідповідне місце для вивчення мови. Чим більше студентів займається в класній кімнаті, тим менше ефективність занять. Мови не можна викласти, їх можна вивчити. Теоретичні граматичні пояснення важко зрозуміти, запам’ятати, і ще складніше використовувати. Однотипні вправи швидко набридають. Особливо важко робити все це в класі, про що свідчать плачевні результати наших випускників, які не можуть спілкуватися мовою після 10 років занять.
6. Ви повинні говорити, щоб вивчити іноземну мову
Зазвичай вміння говорити мовою – мета його вивчення, але говоріння може почекати. Коли ви досить звикнете до мови, ви знайдете можливість поспілкуватися. Але коли ви тільки вчитеся, важливо більше слухати. Якщо ви просто вивчите пару корисних фразочек, то не зможете не зрозуміти співрозмовника, не підтримати розмову. Потрібно не говорити, щоб вчитися, а вчитися, щоб говорити.
7. Я б хотів вивчити іноземну мову, але у мене немає часу
Як щодо того часу, що ви проводите в черзі, в транспорті, виконуючи домашні справи, гуляючи? Чому б не скористатися цим часом, щоб послухати аудіокурс в плеєрі або почитати брошуру? Якщо ви почнете з 10-15 хвилин на день, і якщо ви дійсно хочете вивчити мову, то незабаром ви виявите, що у вас вже з’явилося півгодини-година на день на вивчення іноземної мови. А цього цілком достатньо для досягнення доброго результату!

Як урізноманітнити уроки англійської мови в школі

Урок – це основна організаційна форма навчання в школі. У сучасного вчителя всього 45 хвилин для реалізації основної функції уроку – комунікативної. Безперечно, для успішного проведення заняття необхідно враховувати вікові особливості учнів та їх індивідуальні здібності. Часта зміна видів навчальної діяльності, від чотирьох до семи, забезпечить підтримку уваги протягом всього заняття.
Уроки англійської мови в школі непогано починати з розминки. Для учнів молодших класів це можуть бути скоромовки або невеликі римування. Розминка допоможе налаштувати учнів не тільки на «англійський лад», але й дозволить повторити деякі вивчені граматичні теми. Наприклад, при проведенні бесіди «Що ви встигли зробити сьогодні» у старших класах у якості розминки проходить повторення часу Present Perfect.
Лекційний спосіб подачі нового матеріалу на уроках англійської мови в школі навряд чи викличе живий інтерес учнів. Для школярів молодших класів ігрові моменти просто незамінні як при поясненні нових тем, так і при закріпленні вже вивчених. У віці 7-10 років у дитини існує потреба в грі. Вона допомагає формуватися особистісним якостям дитини та її відношенню до людей. Тому для ефективного проведення уроку англійською мовою в школі необхідно враховувати цей факт.
Опитування домашнього завдання в середньому і старшому класах буде менше нагадувати допит шпигуна біля дошки, якщо він буде проведений груповим способом. Робота в парах, перш за все, реалізує комунікативну функцію, стимулює проведення діалогів, сприяє зняттю мовного бар'єру. Більш слабкі діти відчувають себе в групі впевненіше, також реалізуючи свої знання.
Особливу популярність останнім часом набуває метод проектів у старших класах. Учитель при цьому методі навчання відіграє роль організатора. Учні самостійно проводять дослідження по темі, займаються пошуком і обробкою інформації, оформленням отриманих результатів. Даний вид діяльності розвиває творчий потенціал особистості учня і, безсумнівно, підвищує інтерес до вивчення предмета.
Уроки англійської мови в школі повинні проходити в атмосфері емоційно-психологічного комфорту, що є однією з необхідних умов ефективного проведення заняття.
Державна сертифікація педпрацівників проводитиметься на базі регіональних центрів оцінювання якості освіти


Зареєстрований у Верховній Раді України законопроект «Про освіту» передбачає впровадження державної сертифікації для педагогічних працівників.
Механізм сертифікації включає перевірку знань (тестування) з предмету (предметів), що викладається , і педагогічної теорії, та перевірку педагогічної майстерності вчителя. Мета проведення перевірки — засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що сертифікація «є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти».
Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою. Її робота буде подібною до чинної процедури атестації педагогічних працівників,
Впровадження сертифікації потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету у сумі 100 млн. грн.
Рішення про проходження сертифікації та присвоєння кваліфікаційної категорії на підставі результатів тестування та висновків комісії прийматимуть регіональні (обласні) відділення центрального органу виконавчої влади, що здійснює нагляд (контроль) у сфері освіти
За матеріаламиhttp://pedrada.com.ua/
Сертифікація вчителів стане інструментом для їх мотивації


Учителям, які пройдуть сертифікацію, буде підвищено заробітну плату на 20%. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 24 листопада 2015 року.
Він також наголосив, що сертифікація вчителів стане інструментом для їх мотивації.
Сертифікацію також проходитимуть і ті, які неналежно виконують свої обов’язки.  До прикладу, не вміють додавати дроби, а викладають математику.
«Про таких вчителів говорить батьківська громадськість. Це питання зараз обговорюється з профспілкою», — пояснив Павло Хобзей

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.

Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus", розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови в Україні.
 Основними завданнями  олімпіади з англійської мови є:
  • стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді;
  • виявлення та розвиток обдарованих учнів та надання їм допомоги у виборі професії;
  • формування творчого покоління молодих філологів та практиків для різних галузей суспільного життя;
  • підвищення інтересу до поглибленого вивчення іноземних мов у рамках спецкурсів, прищеплення широким колам учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
  • пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій;
  • підведення підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств, активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями;
  • підвищення рівня викладання англійської мови та фахової підготовки учнів;
  • виявлення, поширення і впровадження в навчально-виховний процес сучасних прийомів і методів навчання;
  • залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів вищих закладів освіти, працівників наукових закладів України до активної допомоги навчально-виховним закладам у справі поліпшення стану викладання англійської мови та підвищення рівня знань, умінь та навичок учнівської молоді;
  • формування команд для участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах та турнірах.